Terapie-Katerina.cz Fyzioterapie Jablonec nad Nisou, Liberec - Kateřina Svobodová
Facebook

Jak probíhá terapie u Kateřiny

Upřímnost

Důležitou součástí terapie je upřímnost a možnost mluvit o věcech tak, jak je vnímáme a ne tak, jak bychom chtěli, aby vypadaly, nebo jak si myslíme, že to je správně. Nebudete za svá slova hodnoceni, naopak, můžeme se díky nim lépe dostat k pravé podstatě problémů. Každý jsme jiný a každý věci vnímáme jinak.
Pokud vám terapie nebude sedět, nebo už toho bude moc a budete unavení, stačí říct, terapii ukončíme a zaplatíte pouze tu část, kterou jsme spolu pracovali.

Části terapie

  • Začneme popsáním fyzických obtíže, které máte, jak vznikly, jak se projevují... Dále se zaměříme na vaši osobní anamnézu, ve které projdeme další potřebné informace, abych se mohla lépe zorientovat ve vašem fyzickém stavu.
  • Zeptám se na možné souvislosti s prožitky, které se mohou pojit s danými obtížemi. Jelikož nemám psychologické vzdělání, berte tento rozhovor prosím pouze jako součást sdílení, ne jako psychoterapii.
  • Vlastní vyšetření - nejprve se podívám na Vaše tělo, jak stojíte, vyzkoušíme, kde máte zkrácené svaly, kam se projevuje bolest...vše podle obtížích, se kterými přicházíte.
  • Pracujeme s tělem - podle nálezů a obtíží najdeme možnosti, jak pomoc vašemu tělu. Ukážu Vám konkrétní cviky a naučím Vás jak změnit nefunkční stereotypy v postavení těla.
  • Na závěr projdete krátkou jemnou, ale hlubokou terapií (podobná kraniosakrální terapii), ve které se všechno zintegruje, tělo se uvolní a terapie se dokončí.

Terapie může doznívat několik dní, proto si po ní dovolte větší klid a v případě obtíží mě kontaktujte.

Délka terapií:

První terapie je delší, protože v sobě zahrnuje anamnézu -"soubor informací potřebných k bližší analýze zdravotního stavu pacienta, a to zejména z jeho minulosti". Trvá většinou 60-70 minut.
Na průběhu dalších terapií se domluvíme podle závažnosti obtíží, většinou jsou dlouhé 30 až 40 minut.

Přejít zpět na úvodní stránku