Terapie-Katerina.cz Fyzioterapie Jablonec nad Nisou, Liberec - Kateřina Svobodová
Facebook

Moudrost bolesti a síla našeho těla

Snad každá další terapie mě učí, jak jsou naše těla moudrá a jednají vždy našem zájmu. Občas to sice může vypadat jinak, ale podle mě mají pro komunikaci s námi vždy dobrý důvod.

Když přijde bolest, můžeme se zeptat sami sebe, kde jdeme proti sobě? Kde v životě potřebujeme najít větší rovnováhu? Často totiž potřebujeme pracovat nejen na srovnání těla, ale i na harmonizaci témat, které nám bolest přináší.

Více informací.

Cesta k uzdravení

Nejsem tu, abych Vás vyléčila, jsem tu, abych byla průvodcem na cestě k Vašemu uzdravení.

Věřím síle a moudrosti Vašeho těla.

Pojďme spolu najít příčiny vzniku bolestí a objevit nové možnosti cesty ke zdraví a spokojenosti.

Více informací.

Dýchejte pro život

Často pracuji s klienty s jejich dechem. Většinou ho využíváme pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému tedy svalů, které mají za úkol držet náš trup pohromadě. Pokud nám tyto svaly dobře pracují a správně dýcháme, můžeme své tělo ochránit například před bolestmi zad, kýlou nebo výhřezem plotýnky.
O tom ale dnes psát nechci, protože na téma využití dechových cvičení ve fyzioterapii, psychoterapii, relaxaci a meditaci bylo napsáno mnoho knih.

Více informací.

Kraniosakrální osteopatie, terapie a biodynamika

Ve 30. letech 20.století začal dr. Sutherland vyučovat své kolegy osteopaty, metody, které objevil (více). Ze začátku byla jeho práce oficiální osteopatií odmítána, protože nebyla v souladu s tradičními lékařskými představami, ale díky velkému počtu klinických úspěchů se ve 40. letech otevřel první postgraduální kurz „Osteopatie v kraniální oblasti" pod vedením dr. Sutherlanda. S postupem času se tato metoda začala nazývat KRANIOSAKRÁLNÍ OSTEOPATIÍ.

Více informací.

Počátky vzniku kraniosakrální terapie a biodynamiky

Začátkem dvacátého století Wiliam Garner Sutherland, student posledního ročníku osteopatie, zkoumal kosti lebky a švy, které je spojují.

„Bylo to, jako by mě zasáhl blesk.“ popsal myšlenku, která se stala základem kraniosakrální terapie. Při pohledu na švy ho napadla podobnost s rybími žábrami a tak i myšlenka, že i švy na lebce mohou být určeny k nějakému druhu dýchání.

Více informací.

Děti a přezkáče

Oblékli byste si boty na sjezdovky („přezkáče") a vyrazili na celodenní běh po nákupech? Ne, tak proč dobrovolně do této situace dostáváme dennodenně své děti? Více informací.
Celkem: 6